פרופיל מנחה

 

שם: דורי

תחום: מוזיקה

אזור עבודה: שרון

רמות תפקוד: כל רמות התפקוד

הכשרה וניסיון אישי: מטפלת ומורה למוזיקה וליצנית רפואית, עובדת עם כל הגילאים, כולל מבוגרים וילדים 

סדנה: קסם הצליל

"אני מאמינה שמוזיקה היא שפה אשר ניתן לתקשר דרכה ללא מילים, ברמת הלב. מתוך ניסיון  למדתי שבכל רמה קוגניטיבית, באוכלוסיות שאני מגיעה אליהם, המוזיקה נותנת מענה לצרכים רגשיים, תרבותיים, קוגניטיביים, יצירתיים ומוטוריים של האדם, החניך או המטופל.

המפגש מתחיל כאשר המשתתפים מתכוננים להקשבה, האזנה, ונערכים להשתתפות פעילה. הסדנה כוללת בין היתר נגינה, הקשבה, אלתור קולי, האזנה ליצירות.

במפגש יוכלו המשתתפים לתרגל הקשבה לזולת, הבעה עצמית, תקשורת עם הקבוצה ואף יעשירו את עולמם התרבותי באמצעות האזנה למוזיקה.

המשתתפים לומדים שמוזיקה יכולה לסייע להם לקבל כלים להרגעה, דרך  שירה יחדיו, נגינה, והאזנה.

המוזיקה מעשירה את עולמו הפנימי של המטופל, מעניקה לו תחושת שייכות לקבוצה ולסגנון האתני שהוא משתייך אליו. בחלק מהפעמים אף המשתתף הוא זה שבוחר את השירים. הדימוי העצמי שלו עולה בזמן תהליך ההקשבה והמשוב החוזר מהקבוצה. המשתתפים מתנסים בנגינה בכלים מיוחדים, חולקים מפגש יצירה בו מפתחים את האיכויות שטמונות בהם, פורקים מצוקות באמצעות נגינה ושירה וצוברים חוויות. כל זה משפיע עליהם לטובה והופך אותם לרגועים ושמחים יותר.

 

הניסיון של דורי נובע מהכירות ומהתבוננות בתהליך המתבצע בקבוצות שונות שהיא מלווה לאורך שנים.

דורי עובדת עם הוסטלים רבים במסגרות שונות ומגוונות ברחבי הארץ כמו בית אקשטיין, אלו"ט, אנוש וכו'.

"החזון שלי הוא לאפשר לעוד אנשים עם מוגבלויות  להתנסות במפגשים של מוזיקה ותנועה שאני מציעה, אני מאמינה שדרך המנטרות והשירים שאנחנו בוחרים לשיר, ערכים ודרכי התמודדות עוברים דרכם והופכים אצלם לטבעיים. כך עבדתי בקבוצה של ''אנוש'' בכפר סבא,  גם באמצעות מדיטציה ודמיון מודרך ושימוש במוזיקה מוקלטת שהעצימה את השמחה במפגש, אשר הדביקה גם את מי שלא השתתף בפעילות שלי."