פסטיבל רוח גבית לבעלי צרכים מיוחדים! היום הראשון

יום חמישי - היום הראשון לפסטיבל.

פסטיבל רוח גבית הוא אבן היסוד להקמת העמותה. ובעצם, הוא החוט המחבר בין אנשים בעלי צרכים מיוחדים לעמותה ומתנדביה. זה התחיל ביום חמישי ה-29.6.17 בשעה 15:30, כשליאור וייס נתן את יריית הפתיחה והכניס את כולנו לאווירה מחשמלת עם מוזיקה טובה ואנרגיות חיוביות. מעגלי קצב, ציורי פנים, אפילו שוזרת פרחים הייתה לנו! הרגשנו את הקסם מתחיל אל מול עינינו. מיד אחר כך דן ברגר, "פרפורמר" אמיתי, פתח במופע "קאברים" אקוסטי שחולש על פני כמה עשורים, מהיפים יותר של המוזיקה בעולם. דן הכניס אותנו היישר אל שעה 17:00 בערב למופע שירת הלב עם שירי גורפינקל וניר אהרוני המדהימים.

כל זה קורה בצילו הרחב של מתחם הטיפולים המרגיע והמשחרר בהנחייתה של נתי אברהם. כל פסטיבל, בין כל המתנדבים המדהימים שמגיעים אלינו, מגיעים גם מטפלים בעלי מגע זהב, המעניקים למשתתפים טיפול מרגיע ומשחרר לחצים המחייה את הנפש. שם, במתחם הטיפולים הנחשק, בקומה השנייה של בניין היצירה, התור מתארך, הציפייה מרקיעת שחקים וההנאה צרופה.

ב 17:30 שגיא קניפל לימד אותנו איך נושמים נכון לפי עקרונות ה"וויפאסנה", כשניר אהרוני העביר את סדנת ה"ריברסינג" המפורסמת שלו. סימה אלון שמעוני הגיעה כדי להעביר סדנה מרשימה כשתאטרון פלייבק - מראות הפעילו את המשתתפים עם הופעתם הייחודית. ממש במקביל, במתחם החורשה התחלנו את פעילות ה O.D.T (פעילויות מגבשות ומאתגרות שמשחקים ביחד) הייחודית עם נדב מירן. אין ספק שהצלחנו לאתגר את החברים והצוות בלי להקל עליהם. והם? עמדו בכך בלי בעיות. שאפו לכולם ותודה לשביל הפסגה ובשביל הדרך.

תודה גם לארוחת הערב, שהייתה משביעה ונחוצה. ולצ'אי שופ והצוות המדהים שתפעל אותו כל הפסטיבל ודאג שנישאר שבעים גם אחרי הארוחות וביניהן. מה שמזכיר לי שמייד בתום הארוחה הלכנו (שבעים, כבדים אך מרוצים) היישר אל הבמה המרכזית למופע של מיקה שדה. היה יוצא מן הכלל. תודה מיקה. נהנינו להקשיב לך. אה! אסור כמובן לשכוח את צלילי תבל בהופעה מקסימה בבמה המרכזית ואת הריקוד המושחת של להקת הפרחים של חפציבה ונחשון שטיין שראוי לציין, שהם אנשים בעלי צרכים מיוחדים והרימו הופעה שלא מביישת את טובי הרקדנים! וואו. אגב, בחורשה בזמן הזה, דלקה לה אש, ישבו סביב המדורה חברים ומתנדבים ושרו שירים טובים ומוכרים שמילאו את האוויר בתחושות טובות והעלו חיוך על פני כל העוברים בסביבה. לבסוף, נחתום במסיבת הריקודים עם Dj BAMBI שסגר לנו ערב ראשון בלתי נשכח ונתן את הרוח הגבית כדי להירדם בלילה, למרות ההתרגשות של יום שישי, שהיה כהרגלו, מרגש במיוחד.

#פסטיבלרוחגבית #רוחגבית #הבלוגבית

פוסטים מומלצים